چمن در تبریز

چمن در تبریز

چمن مصنوعی در تبریز

چمن در تبریز ، قیمت چمن در تبریز ، چمن مصنوعی در تبریز ، انواع چمن در تبریز ، تاریخچه چمن مصنوعی و… از مواردی است که در این نوشته به بیان کامل آن ها می پردازیم .

تاریخچه چمن مصنوعی :

در سال 1960 در مراکز تحقیقاتی کارولینای شمالی و آمریکا و فلوریدا تحقیقاتی در زمینه ایجاد چمن مصنوعی انجام شد . اولین چمن مصنوعی در مدرسه‌ای در ردآیلند مورد استفاده قرار گرفت .بعد از آن ایالات متحده و کشورهای اروپایی به استفاده از آن روی آورده و موجب رشد فن آوری چمن مصنوعی در جهان شدند.
امروزه در بسیاری از ورزشگاه های معروف جهان از چمن مصنوعی برای انواع بازی ها از جمله فوتبال، هاکی، تنیس، گلف و … استفاده می شود .

چمن در تبریز

مزایای چمن مصنوعی :

با توجه به رشد جمعیت و نیاز به داشتن مکان های ورزشی بسیار در تمام نقاط استفاده از چمن مصنوعی بالاخص در مکان هایی که امکان رشد چمن طبیعی فراهم نیست و یا نگهداری از آن غیر ممکن یا دشوار است ، رواج یافته است .
استفاده از چمن در تبریز هم همانند دیگر شهرها و کشورها گسترش یافته و شرکت هایی به تولید این محصول اقدام نموده اند . چمن مصنوعی دارای مزایای بسیاری می باشد که منجر به برتری آن نسبت به چمن طبیعی شده است . در ادامه به بررسی این مزایا می پردازیم .
کاهش و در برخی مواقع حذف هزینه های مربوط به آماده سازی ، کاشت ، بذر ، آبیاری و کاشت مجدد چمن طبیعی . به طوریکه هزینه های چمن مصنوعی حدودا 10 درصد هزینه های چمن طبیعی می باشد .
از دیگر مزایای مهم چمن مصنوعی قابلیت استفاده دائم و همیشگی آن می باشد . یک زمین ورزشی با چمن طبیعی به صورت تقریبی امکان استفاده در 350 ساعت در سال را دارا است در حالی که این میزان برای چمن مصنوعی در حدود 4000 ساعت می باشد .چمن طبیعی به ازای استفاده در یک بازی 2 ساعته نیاز به استراحت 24 ساعته دارد . همچنین در زمان بارندگی و شرایط آب و هوای بد نمی توان از چمن طبیعی استفاده نمود . اما چمن مصنوعی این محدودیت ها را ندارد و برای مثال در تمام مدت سال می توان از چمن در تبریز استفاده نمود .

در چمن طبیعی امکان رشد متراکم و توده ای ریشه وجود داشته که این امر موجب ناهمواری و عدم یکنواختی سطح زمین شده و می تواند در زمین اختلال ایجاد کند . در صورتی که در زمین هایی با چمن مصنوعی سطح بسیار هموار و یکنواخت می باشد و موجب روانی بازی بازیکن و توپ می شود .

مقاومت بالای چمن مصنوعی موجب افزایش طول عمر آن می شود .
در کشورهایی با آب و هوای خشک استفاده از چمن مصنوعی به علت عدم نیاز به آبیاری یک مزیت بالقوه محسوب می شود .
در صورت استفاده از چمن طبیعی آن را هر فصل باید با چمن جدید جایگزین نمود اما برای چمن مصنوعی یک بار نصب کافی است .

چمن مصنوعی در تبریز
کاربرد چمن مصنوعی :

چمن مصنوعی در تبریز و دیگر شهرها نه تنها در زمین های ورزشی بلکه در مناطق دیگر هم کاربرد گسترده ای یافته اند . از جمله زمین های بازی کودکان ، در کناره های خیابان ، میدان ها ، حاشیه های اتوبان و بزرگراه ها ، محوطه داخلی ساختمان ها و … که هم به علت عدم نیاز به آبیاری و هم رفع مشکل گل آلودگی استفاده از آن گسترش یافته است .

چمن در تبریز

چمن در تبریز :

با توجه به مزایای بیان شده استفاده از چمن در تبریز و دیگر شهرها رو به افزایش است . به همین سبب شرکت ایران چمن هم اقدام به تولید و فروش چمن مصنوعی در تبریز نموده است . قیمت محصولات ارائه شده در ایران چمن در مقایسه با بازار بسیار مقرون به صرفه می باشد و در تهیه چمن از مرغوبترین مواد اولیه استفاده کرده است به همین سبب شما می توانید با اطمینان کامل از کیفیت محصول اقدام به خرید آن نموده و تا سال ها از آن استفاده نمایید . برای تهیه چمن مصنوعی در تبریز با بالاترین کیفیت و بهره مندی از مشاوره کارشناسان ما کافی است با ما تماس بگیرید .