چمن مصنوعی فوتبال در تبریز

چمن مصنوعی فوتبال در تبریز

چمن در تبریز

فوتبال از ورزشهایی است که بازیکنان در آن تماس زیادی با سطح زمین دارند و حرکاتی مانند سر خوردن و تکل زدن از حرکات اجتناب ناپذیر می باشد که موجب برخورد بازیکنان با سطح چمن مصنوعی می شود .
همچنین برخورد بین توپ و سطح چمن ، سایش و تماس پوست بازیکن فوتبال با چمن ، تماس بین بازیکن و سطح چمن و دوام چمن مصنوعی از معیارهایی می باشد که موجب می شود در انتخاب چمن برای این ورزش دقت شود .
چمن مورد استفاده برای این ورزش باید با دقت انتخاب شود . چمن های مصنوعی ابتدایی به علت اصطکاک زیاد و اتصالات ضعیف برای این بازی مناسب نبود ، به همین سبب بازیکنان در صورت رعایت نکردن پوستشان آسیب می دیدند و به راحتی نمی توانستند به بازی بپردازند .
اما با گذشت زمان و پیشرفت های انجام شده در عرصه چمن در تبریز و دیگر شهرها و کشور ها کیفیت چمن مصنوعی افزایش یافته و مشکلات آن تا حدود زیادی حل شده است .
خاب این چمن ها همانند چمن های طبیعی ریشه دار در زمین نیست بلکه در یک پارچه جاسازی شده اند . پشت آن نیز با ماده مخصوصی پوشیده شده است .
در سال ۲۰۰۵ رسما چمن مصنوعی به دنیای فوتبال معرفی شد . بعد از بررسی بسیار در زمینه استاندارد ها و کیفیت سنجی چمن های مصنوعی این محصول به عنوان یک جایگزین مناسب برای چمن طبیعی معرفی شد . از عوامل رواج استفاده از چمن مصنوعی فوتبال در تبریز و دیگر شهرها می توان به مدرن شدن استادیوم های ورزشی اشاره کرد .
از آنجایی که استادیوم های ورزشی فوتبال جدید دارای سقف می باشند رشد چمن طبیعی و نگهداری از آن به علت عدم دریافت نور و هوای کافی مشکل است . چمن مصنوعی دارای مزایای بسیاری می باشد که این مزایا در نوشته ” چمن در تبریز ” به طور کا مل بیان شدند .
البته استفاده از چمن در تبریز به استفاده در زمین های ورزشی محدود نمی شود بلکه استفاده از آن در بلوار ها و خیابان ها ، باغ ها و محل های بازی کودکان و … نیز امکان پذیر می باشد .
صرفه جویی اقتصادی از مزایای استفاده از چمن در تبریز می باشد . برای خرید انواع چمن مصنوعی در تبریز برای انواع کاربرد می توانید با ما تماس بگیرید .